Amnesia módy

Mnou vytvořené módy pro Amnesia: The Dark Descent.
Aktivní roky: 2012-2014, 2019-2021
Zahozené a ztracené módy: Zoe’s devotion (přešlo v psaný příběh), Meč padlých duší

Dělám už pouze support/opravu bugů. CW je a zůstane posledním.

Autor: headlesscyborg
Rok vydání: 2021
Návrh příběhu a texty: Swankest CZ
Druh modifikace: custom story + plná konverze
Jazyk textů: oficiální – čeština, angličtina, komunitní – němčina, polština, ruština, španělština
Jazyk dabingu: čeština, angličtina
Univerzum: Bavorská sága (oficiálně součást ságy, kterou začali budovat Sabatu a Swankest CZ, Wackersberg propojuje a doplňuje příběh jiných módů jako je Madhouse, Sanguis The Twins atd., ač jednotlivé projekty existují i fungují samostatně)

Castle Wackersberg

Jsi synem bohatého mnichovského průmyslníka se šlechtickými kořeny a před časem ses v Mnichově zasnoubil s Helene, dcerou bavorského hraběte Gottfrieda, pána na odlehlém hradě Wackersberg, jižně od Mnichova.
Poprvé jste se potkali na velkolepém plese, kterýžto pořádal bavorský kurfiřt Maximilian Joseph ve svém paláci Nymphenburgu. Od těch časů se počal odvíjet váš společný vztah, který jste se rozhodli stvrdit svazkem manželským.
Svatba by se měla odbývat na hradě snoubenčina otce, kam se nyní vydáváš. Bylo přáním tvé milované Helene, aby svatba byla velice skromná. A jelikož Tvůj otec se nemohl ze zdravotních důvodů vydat na cestu s Tebou, cestuješ úplně sám. Při dlouhé jízdě temnými lesy začínáš trpět neodbytnou předtuchou, že tato cesta změní Tvůj život k nepoznání. Jako kdyby nad Tvojí hlavou visel Damoklův meč a koňská žíně se jen jen přetrhnout.
Bůh ti pomáhej!

(Reborn verze existovala cca rok po dobu sporu o vlastnictví módu a hrozícího odstranění z ModDB, Reborn již není relevantní a tzv. ‚Original‘ verze je s velkou slávou od 21.08.2022 plně navrácena. S tím souvisí přepracování dokumentace zpět k původní verzi. Reborn verze nemohla být kvůli sporům součástí Bavorské Ságy a příběh byl nahrazen jednodušší verzí)

Průchod (headlesscyborg)
Průchod (Swankest CZ)
Gretina sebevražda (Swankest CZ)
Všechny tajné poznámky, easter egg a kompletní příběhová linka Helene (Swankest CZ)
Souboje (Swankest CZ)
Jednoduché řešení puzzlu se žebříkem (Swankest CZ)

Autor: headlesscyborg
Návrh příběhu: headlesscyborg
Texty: Swankest CZ
Rok vydání: 2021
Druh modifikace: plná konverze
Jazyk textů: čeština, angličtina
Jazyk dabingu: čeština, angličtina

Obscurum

Byla to přátelská malá vesnice uprostřed ničeho. Lidé si už zvykli na opuštěnou starou budovu poblíž a všichni si šťastně žili své životy, izolováni od zbytku civilizace.
Když v tom se ve vesnici objevil muž, fascinován myšlenkou, že lidská rasa je to nejhorší, co se kdy přihodilo planetě Zemi. Nadšený nápadem očistit tvář Země, začal ve starých tunelech pod nedalekou starou továrnou budovat něco příšerného.
Tady přichází Arthur. Historik a workoholik. Když průzkum nedopadne úplně dobře, zůstává uvězněn v podzemí. Nemá zájem komukoli pomoci… dokud se celá situace nestane víc osobní. Za pomoci neviditelné ženy, která si říká Evelin, jeho jediná šance je ponořit se do temnoty a najít Felixe Gordona.


Autor: headlesscyborg
Rok vydání: 2014
Druh modifikace: plná konverze
Jazyk textů: angličtina
Jazyk dabingu: bez dabingu

The Affect

Inspirováno událostmi z hlavního příběhu TDD – Daniel se po návratu domů vrací k normálnímu životu, ale zůstává uvězněn v boji se svou vlastní myslí, ve které nedokáže rozeznat sny od reality ani zjistit, kým vlastně a jestli to on zabil svou ženu. A je vůbec mrtvá nebo je to celé další sen?


Autor: headlesscyborg
Rok vydání: 2013
Druh modifikace: custom story
Jazyk textů: čeština, angličtina
Jazyk dabingu: bez dabingu

Temnota

Krátký mód nižší kvality, částečně pre-quel k The Affect. Hráče pronásleduje temná síla.
Mód byl ztracen a následně zrekonstruován na základě videa.


Autor: headlesscyborg
Rok vydání: 2013
Druh modifikace: custom story
Jazyk textů: čeština, angličtina
Jazyk dabingu: bez dabingu

Return to castle Brennenburg (Únos)

Krátký mód nejnižší kvality, první tvorba pro TDD.